ZIP

Sigorta ve Emeklilik

Bireysel Emeklilik Ürünleri

Bireysel Emeklilik Sistemi ile geleceğiniz güvencede, içiniz huzurlu olsun.

 

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), mevcut sosyal güvenlik sistemine ek olarak, emeklilik döneminizde yaşam standartlarınızdan ödün vermeden, rahat ve huzurlu olarak hayatınızı sürdürmenize yardımcı olan bir tasarruf sistemidir.

 

Bireysel Emeklilik Sistemi ile aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak yatırdığınız katkı payları emeklilik döneminize kadar faizsiz emeklilik yatırım fonlarında birikecek ve değerlenecektir. Birikimlerinizin katlanarak büyüdüğü bu sisteme ne kadar erken dahil olursanız, geleceğinize daha fazla yatırım yapmış olacaksınız. Emekli olduğunuzda sistemde biriken tasarrufunuzu dilerseniz toplu para olarak alabilir, dilerseniz aylık ödeme olarak talep edebilirsiniz.

 

Kendi birikimlerinize ek olarak, %30 devlet katkısı ile tasarruflarınızı çok daha hızlı büyütebileceksiniz.

 

Devlet Katkısı:

 

Devlet katkısı, BES sözleşmesi bulunan herkese devlet tarafından, katılımcı tarafından ödenen katkı payının %30'u oranında ödenen ek tutardır. 100 TL'lik katkı payı sistem içerisinde 125 TL olarak değerlendirilir. Bir bireysel ya da gruba bağlı bireysel emeklilik sözleşmesine katkı payı ödeyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Mavi Kart sahibi olan tüm katılımcılar belirlenen limit dahilinde devlet katkısından faydalanabilirler.

 

Faizsiz Emeklilik Yatırım Fonları: 

 

Birikimleriniz Katılım Emeklilik tarafından faizsiz bireysel emeklilik prensiplerine uygun finansal enstrümanlarda değerlenmektedir. Bunlar altın, döviz, kira sertifikası, katılım hesabı ve hisse senedidir. 

 

Bireysel Emeklilik Planları

Bütçenize en uygun emeklilik planını seçerek geleceğiniz için şimdiden kazanmaya başlayabilirsiniz

Katılım Esaslı Sağlam Temel Planı

Kartlar

Katılım Esaslı Kazanç Planı

Kartlar

Katılım Esaslı Temel Plan

Kartlar

Katılım Esaslı Gençliğin Bes'i Planı

Kartlar

Katılım Esaslı 18 Yaş Altı Bes

Kartlar

Katılım Esaslı 18 Yaş Altı Kumbara Bes

Kartlar