ZIP
X
Emlak Katılım Mobil
Ücretsiz-App Store
X
Emlak Katılım Mobil
Ücretsiz-Google Play
Proje Tercihli Özel Fon Havuzu Katılma Hesabı

Proje Tercihli Özel Fon Havuzu Katılma Hesabı

PROJE TERCİHLİ ÖZEL FON HAVUZU

proje tercihli Bankamıza Türk Lirası cinsinden yatırılan fonların, Bankamızca belirli bir projenin finansmanında kullandırılmasından doğacak kâr veya zarara katılma sonucunu veren, karşılığında hesap sahibine önceden belirlenmiş herhangi bir getiri ödenmeyen ve anaparanın aynen geri ödenmesi garanti edilmeyen kâr ve zarara katılma prensibine dayalı hesaplardır.

Hesaplar, 3 Aylık, 6 Aylık veya 12 aylık vade grupları ile açılabilmektedir.

Proje Tercihli Özel Fon Havuzu Katılma Hesabı açılış sürecinde müşterilerimiz tarafından hangi vade grubu tercih edilirse o vade grubunda finansman kullandırımı olduğunda katılma hesabı açılacaktır. Bu süre içerisinde tasarruf sahipleri tarafından yatırılan fonlar Proje Tercihli Cari Hesapta bekletecektir. Bu süre azami bir ay ile sınırlı tutulacaktır.

Tasarruf sahibi müşterilerimize, yatırmış oldukları tasarruflarının finansman olarak kaynak sağlanması istenen sektörü tercih etme imkânı verilecektir.

Seçilebilecek Sektör Bilgisi
Toptan ve Perakende Ticaret Sektörü Madencilik Sektörü
İmalat Sektörü Kamu Yönetimi ve Savunma Sanayi
İnşaat Sektörü Sağlık Sektörü
Ulaştırma ve Depolama Sektörü Tarım ve Hayvancılık Sektörü
Enerji Sektörü Eğitim Sektörü
Yukarıda belirtilen sektörlerin herhangi birinde  değerlendirilebilir.

Proje Tercihli Özel Fon Havuzu kapsamında hesap açmak isterseniz, vade seçimi ve yatırdığınız bakiyenin finansman sağlanmasını istediğiniz sektör seçimini yapabilirsiniz. Sektör bilgisi tercihinize göre uygun proje bulunması halinde değerlendirilecek olup, belirtilen sektörden gelen bir finansman talebinin bankamıza ulaşmaması durumunda farklı bir sektöre ilişkin finansman kullandırımı yapılabilecektir.

Başvuruları değerlendirmek ve diğer katılımcıların katılımını sağlamak üzere, (azami bir ayı aşmamak kaydıyla) yatırılan tutarlar Proje Tercihli Özel Cari Hesap’ta bekletilebilir. Bu süre için müşterilerimize herhangi bir ödeme yapılmaz. Bu kapsamda hesap açmak isterseniz Proje Tercihli Özel Fon Havuzuna ilişkin ek bir cari hesap tanımlanacaktır. Tanımlanan ek cari numaradaki bakiye, ilgili projenin bulunması sonrasında Özel Fon Havuzu Katılma Hesabına aktarılarak tercih etmiş olduğunuz proje ile eşleşecektir.

İşlem Yapabileceğiniz Kanallar

 • Mobil Şube
 • Şube
 • İnternet Şubesi

Süreç:

 • Bankamızda Proje Tercihli Özel Cari Hesap ürünü açtırılması gerekmektedir.
 • Proje Tercihli Özel Cari Hesap açılış sürecinden müşterilerimiz tarafından Özel Fon Havuzu Katılma Hesabı Sözleşmesi ile Özel Fon Havuzu Katılma Hesabı İşlem Talimatı imzalanmalıdır.
 • İmzalanacak olan talimatta açılacak olan hesabın vadesi ile finansmanın sağlanması talep edilen sektör bilgileri işaretlenecektir.
 • Bu aşamada açılacak olan hesaba bakiye yatırılması gerekmektedir. Hesap bakiyesi minimum 10.000 TL olan hesaplar proje ile eşleştirilmektedir.
 • Müşterimiz Proje Tercihli Özel Cari Hesaba birikimini yatırdıktan sonra, müşterimizden alınan talimata istinaden işlemler ilgili proje bulunduğunda gerçekleştirilecektir. Bu süreç azami bir ay içinde tamamlanmış olacaktır.
 • Vade sonunda, projeden elde edilen kâr/zarar hesaplanarak hesaplara tahakkuk ettirilecektir. Projeden kâr elde edilmiş ise, hesap sahiplerine kâr ödemesi gerçekleştirilecektir.
 • Projeden kâr edilmemiş, proje taksitleri ödenmemiş ise veya zarar edildi ise, kâr ödemesi gerçekleşmeyeceği gibi müşterimizin anaparasında kayıp yaşanabilecektir.
 • Proje Tercihli Özel Cari Hesaplardaki bakiyeler proje eşleştirmesi yapılıncaya kadar müşterilerimizin tasarrufunda olup, proje eşleştirmesi yapıldıktan sonra hesaplara para girişi ve çıkışı yapılamayacak, hesaplar hiçbir şekilde kapatılamayacaktır.

Görüntülü Görüşme ile müşteri ol

GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME İLE
MÜŞTERi OL

Mobil uygulamamızı yükleyin, müşteri temsilcimizle görüntülü görüşme yaparak hızlıca müşterimiz olun.
Detaylı Bilgi

GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME İLE HEMEN MÜŞTERİ OL